Šonakt ugunsgrēkā Rēzeknē no piedūmotas ēkas izglābts vīrietisPrint

11.08.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10.augusta plkst. 6.30 līdz 11.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 51 izsaukumu – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi. 

Šonakt plkst 1.08 tika saņemts izsaukums uz Ludzas novada Briģu pagastu, kur dega kokzāģētava. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ēka deg ar atklātu liesmu 450m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā cieta ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika hospitalizēts tālākai apskatei. Plkst. 5.47 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un šobrīd turpinās tā dzēšanas darbi.

Plkst. 3.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jaunpleikšņu ielu Rēzeknē, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēka deg ar atklātu liesmu 80m2 platībā un daļa ēkas griestu ir iebrukuši. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām izglāba apmēram 55 gadus vecu cietušu vīrieti, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Šorīt plkst. 6.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 4.18 VUGD saņēma izsaukumu uz Ādažu novada Āņiem, kur ar atklātu liesmu dega dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ēkai deg pirmais stāvs 15m2, kāpņu telpa 5m2, terase 10m2, otrais stāvs 50m2 un jumts 100m2 platībā. Plkst. 6.19 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un šobrīd turpinās tā likvidācijas darbi.

Līdztekus aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, papīru kaudze, niedres, kūdra, sadzīves mantas, transformators, divas vieglās automašīnas, traktora piekabe ar siena ruļļiem, dzīvojamās mājas jumts un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, vakardien ugunsdzēsēji glābēji Rīgā atbrīvoja starp ēkas sienu un ietves apmali iesprūdušu kaķēnu, Rēzeknē atbrīvoja dzīvojamās mājas ventilācijas šahtā iesprūdušu balodi, bet Daugavpils novadā notvēra kādas dzīvojamās mājas balkonā esošu čūsku un palaida brīvībā mežā.