Vakardien ugunsdzēsēji glābēji dzēsa vairākus paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkusPrint

09.08.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8.augusta plkst. 6.30 līdz 9.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 45 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi. 

Vakardien plkst. 8.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Dobeles novada Annenieku pagastu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega apsaimniekotas ēkas piebūve. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu veikala ēka, divstāvu dzīvojamās mājas sienas un durvis un starp šīm ēkām izbūvēts šķūnis. Kopējā degšanas platība bija 154m2 un plkst. 13.33 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās šo ugunsgrēku likvidēt.

Plkst. 16.32 tika saņemts izsaukums uz Grodņas ielu Daugavpilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēka deg 110m2 platībā. Plkst. 18.33 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rīgas ielu Saulkrastos, kur dega neapsaimniekota koka ēka. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem konstatēts, ka ēka deg ar atklātu liesmu 300m2 platībā. Šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku izdevās likvidēt plkst. 1.51.

Naktī plkst. 1.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Tirgus ielu Jūrmalā, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu dzīvojamā māja. Ierodoties konstatēts, ka koka ēka deg 85m2 platībā. Plkst. 5.18 ugunsgrēks tika likvidēts.

Līdztekus aizvadītajā diennakti ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, skaidas, sadzīves mantas, vieglā automašīna, pagrabs, ēkas grīda un sodrēji ēkas dūmvadā.

Vakardien no Dubnas upes Līvānu novadā ugunsdzēsēji izcēla apmēram 55 gadus vecu noslīkušu vīrieti un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji vakardien Daugavpilī no kādas ēkas trešā stāva balkona nocēla tur iekritušu kaķi, Ogrē notvēra dzīvojamās mājas pagalmā esošu čūsku, Salaspilī atbrīvoja makšķerauklās sapinušos gulbi, bet Rīgā atbrīvoja zem atkritumu preses iesprūduši kaķi un nocēla no kādas dzīvojamās mājas ceturtā stāva balkona tur nokritušu kaķi.