Šodien turpinās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka Jūrmalā dzēšanas darbiPrint

19.06.2017

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 17.jūnija plkst. 6.30 līdz 19.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 106 izsaukumus – uz 61 ugunsgrēku dzēšanu, uz 35 glābšanas darbiem, bet 10 no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Svētdien plkst. 15.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Ventspils šoseju Jūrmalā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju, bija redzami melni dūmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka lielā platībā deg plastmasas atkritumu krāvumi. Pēc vairāk kā 12 stundu darba, šorīt plkst. 5.17 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās lokalizēt paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku Jūrmalā, kur 12000m2 platībā dega plastmasas atkritumu krāvumi un 10m2 platībā angārs. Veicot ugunsgrēka dzēšanu, no Slokas karjera ar šļūteņu palīdzību tika nodrošināta nepārtraukta ūdens padeve, kā arī ūdens tika vests ar ugunsdzēsības transportu. Līdztekus ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās arī divas autocisternas no Valsts meža dienesta, divi Latvijas dzelzceļa ugunsdzēsības vilcieni un Nacionālo bruņoto spēku helikopters, kas līdz tumsas ierašanai nodrošināja ugunsgrēka dzēšanu no augšas. Visas nakts garumā, notikuma vietā strādāja vairāk kā 50 ugunsdzēsēju glābēju, kas arī šobrīd turpina darbu, lai ugunsgrēku nodzēstu.

Savukārt sestdien plkst. 13.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Saulkrastu novada Saulkrastu pagastu, kur deg vieglā automašīna. Ierodoties konstatēts, ka vieglā automašīna deg 3m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās, evakuējoties no degošās automašīnas, ugunsgrēkā cieta sieviete, kura nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 14.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, sausā zāle, siens, niedres, siena ruļļi, malkas kaudze, meža zemsedze, elektrības skaitītāji, elektrosadales skapis, deviņas vieglās automašīnas, mikroautobuss, durvis, ārsiena un palodze, starpstāvu pārsegums un starpsiena, lapene, pirts, trīs dārza mājas, trīs šķūņi, jaunbūve, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji sestdien Garkalnes novadā no koka nocēla kaķi, bet svētdien Ganību dambī Rīgā tika izcelts starp ēku un sētu iekritis kaķis, Andreja Saharova ielā no koka nocelts ievainots putns un nogādāts veterinārajā klīnikā, Madonas novada Kalsnavas pagastā tika izcelta dīķī iestiguša govs, bet Silciema ielā Rīgā no koka nocelts kaķis.