Šonakt Rīgā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēksPrint

16.06.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15.jūnija plkst. 6.30 līdz 16.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 38 izsaukumus – uz 14 ugunsgrēku dzēšanu, uz 22 glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Plkst. 9.26 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Taisno ielu Tukumā, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka dzīvojamā mājā no iekurtas plīts nāk dūmi, bet degšana netika konstatēta. No piedūmotās ēkas tika izglābti divi cilvēki.

Šonakt plkst. 1.31 VUGD saņēma izsaukumu uz Liepājas ielu Rīgā, kur deg vairāki šķūņi. Ierodoties ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu koka šķūņi 100m2 platībā un tiem blakus esošās vienstāvu ēkas jumts 10m2 platībā. No blakus esošajām ēkām tika evakuēti 16 cilvēki. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 4.31.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, koka dobums, paletes, vieglā automašīna, malkas šķūnis, divas saimniecības ēkas, dzīvojamā māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Madonas novadā Liezēres pagastā atbrīvoja krāsnī iesprūdušu kaķi, bet Talsu novada Laidzes pagastā kaķis tika nocelts no koka.