Šorīt Rīgā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Print

20.04.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.aprīļa plkst. 6.30 līdz 20.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 81 izsaukumu – 55 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet 11 no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Šorīt plkst. 6.48 tika saņemts izsaukums uz Salnas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies deviņstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem konstatēts, ka ēkas pagrabā deg trīs vieglās automašīnas 25m2 platībā un izveidojies stiprs piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu sievieti no lifta un vēl četrus cilvēkus ar glābšanas masku palīdzību no dzīvojamās mājas. Līdztekus no piedūmotās ēkas tika evakuēti apmēram 300 cilvēki.  Plkst. 7.43 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās lokalizēt šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku un šobrīd turpinās tā likvidācijas darbi.

Vakar tika dzēsti 33 kūlas ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 35 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies Rīgas ielā Jēkabpilī, kur pērnā zāle dega 12 hektāru platībā un Gulbju ielā Daugavpilī, kur pērnā zāle dega 7 hektāru platībā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības rozete, koks, riepas, trīs vieglās automašīnas, starpstāvu pārsegums, garāžas grīda, jumts, ēkas fasāde, siltumnīca, dārza māja, sodrēji trīs ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Vakar Limbažu novada Viļķenes pagastā ugunsdzēsēji glābēji no dīķa izcēla noslīkušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas (VP) pārstāvjiem. Savukārt Rūpniecības ielā Ventspilī ugunsdzēsēji glābēji no upes izcēla noslīkušu cilvēku, kuru nodeva VP pārstāvjiem.