Vakardien ugunsgrēkā Limbažu novadā cieta cilvēksPrint

19.04.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18.aprīļa plkst. 6.30 līdz 19.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 62 izsaukumus – 41 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Plkst. 17.29 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Flotes ielu Rīgā, kur dega šķūnis. Ierodoties tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu neapsaimniekotas ēkas jumts 400m2 platībā un aiz ēkas deg pērnā zāle viena hektāra platībā. Plkst. 20.26 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 00.50 ugunsdzēsēji glābēji steidzās un Limbažu novada Viļķenes pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties tika konstatēts, ka ar atklātu  liesmu deg neapsaimniekota kūts 90m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 51 gadu vecs vīrietis, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 5.11.

Lai gan kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods, šogad reģistrēti jau 1295 kūlas ugunsgrēki. Vakar dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 62 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki dega:

·        30 hektāri – Rūpniecības ielā Tukumā;

·        25 hektāri – Babītes novada Salas pagastā.

VUGD atgādina, ka dedzinot kūlu tiek apdraudēts cilvēku īpašums, veselība un dzīvība, kā arī radīts būtisks kaitējums dabai! VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju ne tikai nededzināt kūlu, bet arī uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos ugunsnelaime.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, puķu pods, poda vāks, koks, tirdzniecības vietu nojumes, elektrības vadi, jumts, starpsienu un starpstāvu pārsegums, vieglā automašīna, pirts un šķūnis un sodrēji ēkas dūmvadā.