Pirmajās Lieldienās ugunsgrēkā Līvānu novadā bojā gāja cilvēks Print

18.04.2017

Aizvadītajās Lieldienu brīvdienās, laika posmā no šī gada 14.aprīļa plkst. 6.30 līdz 18.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 265 izsaukumus – 164 uz ugunsgrēku dzēšanu, 66 uz glābšanas darbiem, bet 34 no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Lielajā Piektdienā plkst. 18.29 tika saņemts izsaukums uz Mirdzas Ķempes ielu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no 12 stāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvokļa logiem redzami dūmi un tajā 10m2 platībā dega sadzīves mantas. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas evakuēja 33 cilvēkus. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 21.02.

Lielajā Piektdienā plkst. 21.03 VUGD saņēma izsaukumu uz Kuldīgas novada Kabiles pagastu, kur divstāvu neapsaimniekotas ēkas pirmajā stāvā dega grīda 2m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās ugunsgrēku izdevās likvidēt Kabiles brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem, no kuriem viens cieta un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Pirmajās Lieldienās plkst. 18.19 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Līvānu novada Turku pagastu, kur dega vienstāvu dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dzīvojamā māja deg 75m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 51 gadu vecs vīrietis. Plkst. 21.17 ugunsgrēks tika likvidēts.

Pirmajās Lieldienās plkst. 19.15 tika saņemts izsaukums uz Garkalnes novada Bukultiem, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu dzīvojamā māja 170m2 platībā un šķūnis 30m2 platībā. Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, cieta divi ugunsdzēsēji glābēji, no kuriem viens bija guvis rokas traumu un nogādāts slimnīcā tālākai apskatei, bet otrs pēc NMPD mediķu apskates varēja turpināt darbu. Plkst. 1.39 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz Otrajām Lieldienām plkst. 00.34 ugunsdzēsēji glābēji steidzas uz Tērauda ielu Liepājā, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties konstatēts, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 8m2 platībā. Izmantojot kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji no blakus esošā piedūmotā dzīvokļa izglāba četrus cilvēkus un suni. Divi no izglābtajiem cilvēkiem nodoti NMPD mediķiem. Plkst. 2.25 ugunsgrēks tika likvidēts.

Otrajās Lieldienās plkst. 2.22 tika saņemts izsaukums uz Ēdoles ielu Kuldīgā, kur dega vieglā automašīna 6m2 platībā. Plkst. 2.57 ugunsgrēks tika likvidēts. Pēc dzēšanas darbu beigām, slimnīcā apskatei tika nogādāts viens ugunsdzēsējs glābējs – pēc apskates ugunsdzēsējs varēja turpināt darbu un atgriezās daļā.

Otrajās Lieldienās plkst. 19.31 VUGD saņēma izsaukumu uz Ventspils novada Ziru pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja. Ierodoties ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg mājas otrais stāvs un jumts 400m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 23.58.

Lieldienu brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 81 kūlas ugunsgrēku, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 21 hektārs. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies:

·        3 hektāri – Alūksnes novada Pededzes pagastā;

·        2 hektāri – Madonas novada Dzelzavas pagastā; Tukuma novada Irlavas pagastā, Gulbenes noada Jaungulbenes pagastā, Nometņu ielā Daugavpilī.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, koks, kūdra, niedres un krūmi, elektrības vadi, galds, piekabes riepa, istaba un gaitenis, durvis, grīda, jumts, ārsiena un starpstāvu pārsegums, piecas vieglās automašīnas, mikroautobuss, garāžas vārti, laivu garāža, trīs pirtis, divi šķūņi, divas dārza mājas, saimniecības ēka, divas neapsaimniekotas ēkas, dzīvojamā māja, sodrēji astoņu ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem cilvēkiem, piektdien ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Bauskas novada Gailīšu pagastu, kur dīķī slīka cilvēks. Izmantojot glābšanas dēli, glābēji vīrieti izglāba un nogādāja krastā, kur nodeva NMPD mediķiem.