Laikapstākļu ietekmē vakardien būtiski samazinājās kūlas ugunsgrēku skaitsPrint

12.04.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11.aprīļa plkst. 6.30 līdz 12.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 39 izsaukumus – 25 uz ugunsgrēku dzēšanu, 10 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Naktī plkst. 1.50 ugunsdzēsēji steidzās uz Latgales ielu Līvānos, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka vienstāvu koka dzīvojamai mājai deg bēniņu konstrukcijas un inkubators ar paipalu vistām 4m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējušies divi cilvēki, no kuriem viens nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēkā bojā gāja 30 paipalu vistas. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 3.35.

Salīdzinot ar aizvadītajām dienām, vakar laikapstākļu ietekmē būtiski samazinājās kūlas ugunsgrēku skaits – dzēsti septiņi pērnās zāles ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija 3000m2. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki dzēsti Smārdes ielā Tukumā un Garozas ielā Jelgavā, kur katrā no notikuma vietām pērnā zāle dega 1000m2 platībā. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, koks, zaru kaudze, siena ruļļi, elektrības stabs, elektrības vadi, dārza māja, šķūnis, sodrēji divu ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja vairākiem nelaimē nonākušiem dzīvniekiem – Garozes ielā Rīgā un Brīvzemnieka bulvārī Aizputē no kokiem tika nocelti kaķi, kuri saviem spēkiem netika lejā, Annas ielā Valmierā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja loga ailē iesprūdušu kaķi, Dārza ielā Ādažos tika izglābts suns, kurš bija iesprūdis notekgrāvī, bet Meiju ceļā Jelgavā palīdzība tika sniegta ventilācijas šahtā iesprostotai vārnai.