Vakardien ugunsgrēkā Babītes novadā cieta vīrietisPrint

11.04.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10.aprīļa plkst. 6.30 līdz 11.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 180 izsaukumus – 133 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 87 bija uz kūlas ugunsgrēkiem, 26 uz glābšanas darbiem, bet 21 no izsaukumiem bija maldinājums.

Plkst. 20.33 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Babītes novada Salas pagastu, kur deg dzīvojamā māja. Ierodoties tika konstatēts, ka trīsstāvu dzīvojamā mājā dega jumta pārsegums 8m2 platībā. Dzēšot ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, ugunsgrēkā cieta apmēram 74 gadus vecs vīrietis, kurš nodots Neatliekamās medicīniskā palīdzības dienesta mediķiem.

Plkst. 23.56 VUGD saņēma izsaukumu uz Dzirnavu ielu Smiltenē, kur deg dzīvojamā māja. Ierodoties, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu mūra ēkas jumts 150m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 3.27.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 87 kūlas ugunsgrēkus, kuros izdega vairāk nekā 139 hektāri Latvijas zemes. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies:

·        25 hektāri – Tukuma novada Jaunsātu pagastā;

·        10 hektāri - Jelgavas ielā Tukumā, Ciblas novada Pušmucovas pagastā un Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā;

·        9 hektāri – Dunduru ielā Daugavpilī un Daugavpils novada Višķu pagastā.

Iespējams, ka tieši kūlas ugunsgrēku rezultātā, vakardien ir nodegušas četras neapsaimniekotas ēkas, divas dārza mājas un divi šķūņi. VUGD atgādina – kūlas dedzināšana apdraud cilvēku veselību, dzīvību un īpašumu, kā arī nodara būtiski kaitējumu videi. Kūlas dedzināšana nevar būt kontrolēta, un tā ir aizliegta un sodāma rīcība.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, koka dobums, zaru kaudze, dēļu kaudze, riepas, izdedžu pelnu maisi, apgaismes ķermenis, gāzes apkures katls, muca ar mazutu, jumta konstrukcijas, četras vieglās automašīnas, šķūnis, saimniecības ēka un sodrēji  ēkas dūmvadā.