Vakar ugunsgrēkā Rīgā gāja bojā cilvēks Print

10.04.2017

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 8.aprīļa plkst. 6.30 līdz 10.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 282 izsaukumus – 219 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 176 bija uz kūlas ugunsgrēkiem, 38 uz glābšanas darbiem, bet 25 no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Svētdien plkst. 7.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Katoļu ielu Rīgā, kur dega garāža. Ierodoties konstatēts, ka garāža deg 18m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 50 gadus vecs vīrietis. Plkst. 8.14 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 12.25 VUGD saņēma izsaukumu uz Meiju ceļu Jelgavā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties konstatēts, ka ēkas trešā stāva dzīvoklī deg bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,1m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 23 gadus vecs vīrietis, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 12.57.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 176 kūlas ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 80 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies:

·        6 hektāri – Madonas novada Ošupes pagastā;

·        5 hektāri – Skrīveru novadā un Salacgrīvas novada Liepupes pagastā.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves priekšmeti, malka, krūmi, koks, zaru kaudze, meža zemsedze, elektrības stabs, elektrības vadi, garāžas siena, siena un starpstāvu pārsegums, grīda, jumta pārsegums, starpsiena bēniņos, ārsiena, dzīvokļa ārdurvis, vieglā automašīna, pirts, dārza māja, šķūnis un kūpinātava, neapsaimniekota kūts, sodrēji sešu ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem cilvēkiem, sestdien Saulkrastos ugunsdzēsēji glābēji ar motorlaivas palīdzību nogādāja krastā kaitbordistu, kurš jūrā bija apgāzies un saviem spēkiem nespēja nokļūt krastā. Kā arī sestdien ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot kāpnes, palīdzēja nokļūt krastā jaunietim, kurš bija uzkāpis uz laipas makšķerēt, bet tā sabrukusi un jaunietis vairs netika krastā. Savukārt sestdienas vakarā tika saņemts izsaukums uz Strenčiem, kur apmēram 65 gadus veca sieviete ar bērnu bija apmaldījusies mežā – izmantojot skaņas un gaismas signālus, cilvēki tika atrasti.

Vakar Brīvības gatvē Rīgā ugunsdzēsēji glābēji no kanāla izcēla noslīkušu cilvēku, bet Kuldīgas novada Rendas pagastā noslīcis cilvēks tika izcelts no ezera. Abos gadījumos cilvēki nodoti VP pārstāvjiem.