Šogad reģistrēti 884 kūlas ugunsgrēki Print

07.04.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6.aprīļa plkst. 6.30 līdz 7.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 63 izsaukumus – 40 uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet desmit no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Šobrīd reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir samazinājies. Šogad reģistrēti 884 kūlas ugunsgrēki, bet pērn tie bija 1517 ugunsgrēki. Vakar dzēsts 21 kūlas ugunsgrēks, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 7 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki dega:

·        3 hektāri – Kuldīgas ielā Ventspilī;

·        2 hektāri – Pāvilostas novadā Vērgales pagastā.

Ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma darbība. Dedzinot kūlu tiek apdraudēts cilvēku īpašums, veselība un dzīvība, kā arī radīts būtisks kaitējums dabai! VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju ne tikai nededzināt kūlu, bet arī uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos ugunsnelaime.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, papīri un plastikāts, sadzīves mantas, trīs vieglās automašīnas, dārza nojume, trīs dārza mājas, ražošanas ēka un meža zemsedze, šķūnis un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.