Šonakt Zilupes novadā nodega saimniecības ēkaPrint

17.02.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 16.februāra plkst. 6.30 līdz 17.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 38 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu un 10 uz glābšanas darbiem, bet septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Šonakt plkst. 2.55 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Zilupes novada Zaļesjes pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, bija redzama degšana pie dzīvojamās mājas. Ierodoties konstatēts, ka deg saimniecības ēka 200m2 platībā un tajā atrasti divi sadeguši mājlopi. Plkst. 6.01 ugunsgrēks tika lokalizēts un patlaban turpinās dzēšanas darbi.

Vakar dzēsti arī trīs kūlas ugunsgrēki – Mazajā Ceriņu ielā Valkā dega pērnā zāle 400m2platībā, Pērkoņu ielā Ventspilī pērnā zāle dega 100m2 platībā, savukārt Raiņa ielā Alsungā dega pērnā zāle 20m2 platībā. Līdztekus aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, panna ar eļļu, sadzīves mantas, bēniņu pārsegums, ārsiena jumts, vieglā automašīna, saimniecības ēka un sodrēji piecu ēku dūmvados.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji no avarējušas automašīnas Preiļu novada Pelēču pagastā, izglāba automašīnā iespiestu cilvēku. Savukārt palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, Krišjāņa Valdemāra ielā Rīgā, ugunsdzēsēji glābēji notvēra daudzīvokļu mājas kāpņu telpā ielidojušu  vanagu un palaida to brīvībā.