Esi drošs – neesi pārdrošs 2018Print

28.03.2018

Aicinot skolēnus pēc vasaras brīvlaika atjaunot savas zināšanas drošības jautājumos, Iekšlietu ministrija organizē konkursu „Esi drošs – neesi pārdrošs” Latvijas skolu 7.-8. klašu skolēniem. Kā galvenā balva konkursa uzvarētājiem būs iespēja izbaudīt ūdens priekus Līvu Akvaparkā.

 

Noskaidroti Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru konkursa „Esi drošs – neesi pārdrošs” pusfinālisti

 

Noskaidroti Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru organizētā izglītojošā konkursa “Esi drošs – neesi pārdrošs” pusfinālisti, kuri 20.aprīlī Iekšlietu ministrijā turpinās cīņu par iekļūšanu finālā.  Konkursa noslēgumā komanda iegūs titulu “Visdrošākā klase – 2018” un balvā saņems iespēju apmeklēt Līvu Akvaparku.

MEDIJU IEVĒRĪBAI! Konkursa pusfināla dienā, 20.aprīlī plkst.12.00 Iekšlietu ministrijā notiks preses konference, kas veltīta aktuālajiem bērnu drošības jautājumiem. Preses konferencē piedalīsies amatpersonas no Iekšlietu ministrijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Līvu Akvaparka, A/S „Gaso”, A/S „Sadales tīkls” un VAS “Latvijas dzelzceļš”.

Konkursa pirmajā atlases kārtā piedalījās 61 komanda – 366 skolēni savu pedagogu vadībā no visas Latvijas, kuri elektroniski iesūtīja atbildes uz dažādiem ar drošību un pareizu rīcību ārkārtas situācijās saistītiem jautājumiem.

Konkursa organizatori apsveic pusfinālā iekļuvušās komandas un izsaka pateicību pārējām komandām par izrādīto iniciatīvu un dalību konkursā, cerot, ka atbilžu sagatavošana konkursa dalībniekiem palīdzēja iegūt jaunu informāciju par drošību, kuru prasmīgi pielietot ikdienā.

Katrai pusfinālā iekļuvušajai komandai ir jāsagatavo mājasdarbs –priekšnesums par tēmu „Esi drošs – neesi pārdrošs”. Komandas pusfinālā veiks uzdevumus un iejutīsies dažādās situācijās, kurās būs jāparāda savas prasmes pareizi rīkoties dažādās bīstamās situācijās.

 

Pusfinālā iekļuvušās komandas:

1.     “Drošais piecinieks” no Ciblas vidusskolas

2.     “Lieliskais piecinieks” no Rubeņu pamatskolas

3.     “Zebriņas” no J.Endzelīna Kauguru pamatskolas

4.     “Drošās pūces” no Ērģemes pamatskolas

5.     “Racēji” no Sējas pamatskolas

6.     “Riebiņu drošie” no Riebiņu vidusskolas

7.     “Glābējkomanda “Cepums”” no Vaboles vidusskolas

8.     “Fantastiskais piecinieks” no Aizupes pamatskolas

9.    “T2V” no Tukuma 2. vidusskolas

10.  “Cīsiņi” no Priežmalas pamatskolas

11.   “Labākie rajonā” no Rīgas 66.speciālās vidusskolas

12.   “Ātrie padomnieki” no Cēsu Pilsētas vidusskolas

13.   “Piecas zvaigznes” no Aizputes vidusskolas

14.   “Četri plus viens” no Bauskas pilsētas pamatskolas

15.  “5M"  no Mērsraga vidusskolas

16.  “Skrunda” no Skrundas vidusskolas

17.  “Ogres atstarotāji” no Ogres 1. vidusskolas

18.  “Pelēču veiklie” no Pelēču pamatskolas

19.  “Drošie septītie” no Riebiņu vidusskolas

20.  “Brocēni 324” no Brocēnu vidusskolas

 

Atgādinām, ka Iekšlietu ministrija organizē konkursu „Esi drošs – neesi pārdrošs” Latvijas skolu 7.-8. klašu skolēniem sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Līvu Akvaparku, A/S „Gaso”, A/S „Sadales tīkls” un VAS “Latvijas dzelzceļš”. Konkursa mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas un veicināt viņu izpratni par drošību ikdienā un rīcību ārkārtas  situācijās, kā arī pievērst uzmanību problemātikai, kas skar skolēnu izglītošanu ar drošību saistītiem jautājumiem.

Skolēni sacentīsies par titulu „Visdrošākā klase – 2018”, parādot savas zināšanas ugunsdrošībā, pirmās palīdzības sniegšanā, drošībā uz ūdens, kā arī uz ielas un mājās.

Konkursu organizē Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Līvu Akvaparku, A/S „Gaso”, A/S „Sadales tīkls” un  VAS “Latvijas dzelzceļš”.

______________________________________________________________________________________________________________

Katra skola konkursam var pieteikt vienu 7.klases un vienu 8.klases komandu, atsūtot savu pieteikumu kopā ar atbildēm uz 1.kārtas jautājumiem uz e‑pastu iem.gov.lvkonkurss ne vēlāk kā līdz 2018. gada 11. aprīlim.

20 labākās komandas iekļūs pusfinālā, kur komandām būs jāparāda savas prasmes pareizi rīkoties dažādās bīstamās situācijās. Katras skolas komandai, kura iekļūs pusfinālā, būs arī mājasdarbs – jāsagatavo īss priekšnesums par tēmu – „Esi drošs – neesi pārdrošs”.

Jatājumus par konkursa norisi varat uzdot epastā iem.gov.lvkonkurss

Konkursa pieteikums šeit.

Konkursa nolikums šeit.

Informācija par piedalīšanos konkursā pieejama konkursa organizatoru mājaslapās: www.iem.gov.lv, www.vugd.gov.lv, www.vp.gov.lv, www.nmpd.gov.lv, www.akvaparks.lv, www.sadalestikls.lv, www.gaso.lv, www.ldz.lv.